Shitake

Shitake je vzácna pre jej liečivé účinky zamerané najmä na choroby horných dýchacích ciest, zlý krvný obeh a ťažkosti s pečeňou. Liečivá huba Shitake má prirodzené antibakteriálne účinky a pomáha pri liečbe vredov a žalúdočných problémov. V Japonsku, Kórei a Číne je už viac ako 1000 rokov známa ako liek a doplnok potravy. Pri liečbe osôb postihnutých výbuchom atómovej bomby v Hirošime a Nagasaki bolo vyskúšané množstvo podporných látok, ale ako najúčinnejšie sa prejavili účinky plodníc huby Shitake. Huby Shitake pôsobia ako špongia, ktorá vysáva jedovaté látky z tela a preto účinne absorbovala rádioaktívne žiarenie. Štúdie zistili protinádorové účinky, znižovanie hladiny cholesterolu a vysokého krvného tlaku, pri bolestivosti a zápaloch kĺbov.


Shitake odporúčame pri:

  • aktivácii samoozdravných procesov,
  • vykonávaní rekreačného a vrcholového športu,
  • vysokej stresovej záťaži a vyčerpanosti,
  • vysokých nárokoch na koncentráciu a energiu,
  • po operačných zákrokov na zotavenie (nie po transplantacii orgánov),
  • bezlepkovej diéte, obezite a cukrovke,
  • dopĺňaňaní širokého spektra prírodných látok.

 

 

viac o liečivej hube Shitake nájdete v našom blogu

 

Naše výrobky z Shitake sú vyrobené z dozretých mladých plodníc húb s najvyššou koncentráciou aktívnych látok. Plodnice sú usušené a lisované do formy tabliet, bez pridania konzervačných látok, vďaka čomu môžeme garantovať nezávadnosť nášho produktu. Výrobný proces prebieha na Slovensku. Naše huby sú pestované v ekologickom poľnohospodárstve, o čom svedčia medzinárodné a Slovenské certifikáty BIO kvality.

Viac informácií o priaznivých účinkoch húb sa dozviete v našom e-booku „Liečivé huby pre zdravie“ - teraz úplne zadarmo.

Upozornenie: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám ani výživovým doplnkom priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia ako tie, ktoré sú povolené. Všetky informácie o účinkoch liečivých húb, uvedené na našej stránke sú prevzaté z voľne prístupných domácich a zahraničných zdrojov a nie sú skutočným dôkazom o ich pôsobení. Pokiaľ má spotrebiteľ záujem dozvedieť sa o liečivých hubách viac, pre tento účel slúži mnoho vedeckých a iných odborných výskumov,  dostupných v odbornej literatúre a na stránkach Slovenskej mykologickej spoločnosti.

 
 

 

 

Získaj ebook "Liečivé huby pre zdravie" úplne zadarmo stiahni si ebook