Reishi

Reishi má osobitné postavenie vo východnej Ázii, kde sa využíva v tradičnej čínskej medicíne už viac ako 2000 rokov. Patrí medzi najstaršie liečivé huby používané na lekárske účely. Vzhľadom na významné zdravotné prínosy s absenciou vedľajších účinkov má v orientálnej medicíne významnú postavenie s označením „King of Herbs“. V tradičnej Čínskej medicíne Reishi symbolizuje dobré zdravie a dlhý život. Okrem brzdenia procesu starnutia je Reishi prírodným antioxidantom a podporuje čistenie pečene a detoxikáciu organizmu. Laboratórne štúdie preukázali protinádorové účinky plodníc húb.

Bolo tiež zistené, že pozitívne pôsobí na znižovanie krvného tlaku, znižovanie cholesterolu a cukru v krvi. Reishi nám pomáha  lepšie prekonať duševnú vyčerpanosť, alebo takzvaný únavový syndróm. Huba Reishi rastie ako parazit na rozličných, prevažne listnatých stromoch, predovšetkým javoroch. V prírode ich pripadá na dve až tri huby približne tisíc, preto je prirodzený výskyt tejto huby veľmi vzácny. V súčasnosti sa Reishi veľmi úspešne pestuje na kmeňoch stromov, vďaka čomu je už dnes táto huba čínskych cisárov dostupná aj širokej verejnosti.


Reishi odporúčame pri:

  • aktivácii samoozdravných procesov,
  • vykonávaní vrcholového aj rekreačného športu,
  • podporení regenerácie organizmu,
  • vysokej stresovej záťaži a nárokoch na koncentráciu,
  • dopĺňaní energie QI (chi),
  • po operačných zákrokoch na zotavenie (nie po transplantacii orgánov),
  • bezlepkovej diéte, obezite a cukrovke,
  • dopĺňaňaní širokého spektra prírodných látok.

 

Viac o liečivej hube Reishi z pohľadu tradičnej čínskej medicíny nájdete v našom blogu
 

Naše výrobky z Reishi sú vyrobené z dozretých mladých plodníc húb s najvyššou koncentráciou aktívnych látok. Plodnice sú usušené a lisované do formy tabliet, bez pridania konzervačných látok, vďaka čomu môžeme garantovať nezávadnosť nášho produktu. Výrobný proces prebieha na Slovensku. Naše huby sú pestované v ekologickom poľnohospodárstve, o čom svedčia medzinárodné a Slovenské certifikáty BIO kvality.

Viac informácií o priaznivých účinkoch húb sa dozviete v našom e-booku „Liečivé huby pre zdravie“ - teraz úplne zadarmo.


Upozornenie: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám ani výživovým doplnkom priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia ako tie, ktoré sú povolené. Všetky informácie o účinkoch liečivých húb, uvedené na našej stránke sú prevzaté z voľne prístupných domácich a zahraničných zdrojov a nie sú skutočným dôkazom o ich pôsobení. Pokiaľ má spotrebiteľ záujem dozvedieť sa o liečivých hubách viac, pre tento účel slúži mnoho vedeckých a iných odborných výskumov,  dostupných v odbornej literatúre a na stránkach Slovenskej mykologickej spoločnosti.

 

Získaj ebook "Liečivé huby pre zdravie" úplne zadarmo stiahni si ebook