Hlavný obrázok

100% BIO Maitake

Maitake doporučujeme pri
 • nedostatku spánku, slabosti a vyčerpanosti
 • chronických a civilizačných problémoch
 • aktivácii samoozdravných procesov
 • u žien a mužov po prechode
 • bezlepkovej diéte, obezite a diabetikov
 • dopĺňaňaní širokého spektra prírodných látok

Dôležité je používať pestrú a vyváženú stravu z overených zdrojov a pestovať zdravý životný štýl.

Obsah:
90 tabliet, čistá hmotnosť 49,5g

Nutričné hodnoty  Maitake (Grifola frondosa) na 100 g
Bielkoviny - 17,1g
Sacharidy - 61.2g
Tuk - 1,8g
Popol - 5,4g
Sušina - 93,3g
Kalórie - 333 (1395Kj)

 
 

Cena 26,00 €

Počet kusov:


Zloženie:

Zrelé sušené plodnice BIO Maitake (Grifola frondosa) pestované v ekologickom poľnohospodárstve.

Návod na použitie:

15 min. pred jedlom tabletu prehltnite a zapite dostatočným množstvom vody.

Dávkovanie:

3x tabl. denne 15 min pred jedlom. Každá tableta obsahuje 375mg účinnej látky BIO Maitake.

Prídavné látky:

Mastenec a celulóza. Výrobok neobsahuje konzervačné látky ani syntetické farbivá.

Upozornenie:

Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte v suchu pri teplote 10-25 °C v dobre uzatvorenom obale. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným svetlom. Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu stravy.

Maitake (Grifola frondosa)

Maitake, na Slovensku nazývaná tiež trsovnica lupeňovitá, je drevokazná huba, ktorá najčastejšie rastie pri duboch.  Môžeme ju však nájsť aj pri iných listnatých stromoch.  Plodnice tejto huby rastú do veľkých trsov, pričom v niektorých prípadoch môže celý trs Maitake vážiť až niekoľko desiatok kilogramov. Maitake môžeme nájsť v závislosti od prostredia v niekoľkých farebných variantoch - od bledosivej až po hnedú.

V  čínskej medicíne sa Maitake využíva už od dynastie Han, čiže už 200 rokov pred naším letopočtom. Za tú dobu sa stala súčasťou mnohých receptúr v tradičnej čínskej medicíne. V staroveku si vládnuca vrstva vážila liečivé účinky huby Maitake, tak že jej hmotnosť vyvažovala striebrom. Ľudia, ktorí našli Maitake vo voľnej prírode preto od radosti tancovali, vďaka čomu si huba Maitake vyslúžila aj svoju prezývku „Tancujúca huba“.

Obsah vitamínov a látok

Maitake obsahuje unikátne zloženie látok, ktoré prospieva duševnej a fyzickej pohode celého organizmu.  Medzi hlavné zložky patria polysacharidy ako a-glukány a b-glukány.
 

 • MT-alfa-glukán – Tento polysacharid pomáha znižovať hladiny cukru v krvi a zvyšuje účinnosť inzulínu. Zvyšuje schopnosť inzulínu viazať sa na pečeňové bunky a zlepšuje tak funkcie pankreasu. Je vhodný pri prevencii a liečbe diabetu.
 • Betaglukány – Posilňujú  imunitný systém a zvyšujú odolnosť organizmu voči rôznym infekciám. Priaznivo vplývajú na mikroflóru hrubého čreva, čím pomáhajú odstraňovať problémy s trávením.


Maitake obsahuje aj iné prírodné zdroje minerálov a vitamínov napr. draslík, horčík, vápnik, vitamíny B2 a B5 (niacín), D2, vlákninu a aminokyseliny.

Maitake od Quadra Synergy

Výrobky z Maitake sú vyrobené z dozretých mladých plodníc húb s najvyššou koncentráciou aktívnych látok. Plodnice sú usušené a lisované do formy tabliet, bez pridania konzervačných látok, vďaka čomu môžeme garantovať nezávadnosť nášho produktu. Celý výrobný proces prebieha na Slovensku. Huba Maitake je pestovaná v ekologickom poľnohospodárstve o čom svedčia medzinárodné a Slovenské certifikáty BIO kvality.

Tablety od Quadra Synergy

 • Sušíme a spracovávame len plodnice húb. Mnohé konkurenčné substráty a zmesy obsahujú podhubie, ktoré má otázne alebo len minimálne účinky.
 • Liečivé huby od Quadra Synergy sú pôvodom z Číny, konkrétne z provincie Yun nan, ktorá susedí s Tibetom a je označovaná ako ekologické srdce Číny.
 • Maitake je sušené šetrne a pri nízkych teplotách do 350C, pretože vysoké teploty by mohli zničiť cenné látky a enzýmy, ktoré huba obsahuje.
 • Tablety sú lysované a koncentrované
 • Uľahčujú užívanie liečivých húbPresné dávkovanie
 • Lepšia hygiena
 • Zamedzujú kontaminácii húb


Zvyšujú trvanlivosťMedzi užívaním tabliet a celých plodníc huby Maitake nie je žiadny rozdiel.  Formu tabliet sme zvolili z dôvodu väčšej hygieny a praktickosti, pretože nemusíte plodnice sami spracovávať. Ak máte problém s užívaním tabliet je možné tabletu rozdrviť a prášok v 100% BiIO kvalite bez prímesí vysypať do jogurtu, čaju alebo vody.

Späť na produkty
Získaj ebook "Liečivé huby pre zdravie" úplne zadarmo stiahni si ebook