Maitake

Mnoho storočí bolo veľmi ťažké liečivú hubu Maitake vo voľnej prírode nájsť a získať. Rastie v horách severovýchodného Japonska, v USA, východnej Kanade a Číne. Od roku 1970 sa začína jej pestovanie na koreňoch, štiepke a pňoch, vďaka čomu je rozšírená po celom svete. V tradičnej čínskej medicíne bola huba Maitake používaná pri stavoch vyčerpanosti a tráviacich problémoch, na ukľudnenie nervozity a pri liečbe hemoroidov. Maitake je zložkou mnohých receptúr v tradičnej čínskej medicíne.

V čínskej a japonskej farmakológii sa huba Maitake cení pre jej schopnosť prinavrátiť organizmus do rovnovážneho stavu. Klinické štúdie v USA a Japonsku dokázali, že polysacharid grifolan ktorý sa v Maitake nachádza je veľmi efektívny nielen proti rakovine prsníka ale aj pľúc, pečene, prostaty, a mozgu. Huba Maitake a účinné látky v nej majú ďalej schopnosť regulovať krvný tlak, znižovať krvný cukor, cholesterol a pozitívne vplývať na kontrolu obezity. Taktiež veľmi dobre odstraňuje príznaky chronického únavového syndrómu.


Maitake odporúčame pri:

  • nedostatku spánku, slabosti a vyčerpanosti,
  • chronických a civilizačných problémoch,
  • aktivácii samoozdravných procesov,
  • u žien a mužov po prechode,
  • bezlepkovej diéte, obezite a cukrovke,
  • dopĺňaňaní širokého spektra prírodných látok.

 

viac o liečivej hube Maitake nájdete v našom blogu
 

Naše výrobky z Maitake sú vyrobené z dozretých mladých plodníc húb s najvyššou koncentráciou aktívnych látok. Plodnice sú usušené a lisované do formy tabliet, bez pridania konzervačných látok, vďaka čomu môžeme garantovať nezávadnosť nášho produktu. Výrobný proces prebieha na Slovensku.Naše huby sú pestované v ekologickom poľnohospodárstve, o čom svedčia medzinárodné a Slovenské certifikáty BIO kvality.

Viac informácií o priaznivých účinkoch húb sa dozviete v našom e-booku „Liečivé huby pre zdravie“ - teraz úplne zadarmo.

Upozornenie: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám ani výživovým doplnkom priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia ako tie, ktoré sú povolené. Všetky informácie o účinkoch liečivých húb, uvedené na našej stránke sú prevzaté z voľne prístupných domácich a zahraničných zdrojov a nie sú skutočným dôkazom o ich pôsobení. Pokiaľ má spotrebiteľ záujem dozvedieť sa o liečivých hubách viac, pre tento účel slúži mnoho vedeckých a iných odborných výskumov,  dostupných v odbornej literatúre a na stránkach Slovenskej mykologickej spoločnosti.

 
 

 

 

Získaj ebook "Liečivé huby pre zdravie" úplne zadarmo stiahni si ebook