Hliva ustricovitá

Hliva ustricovitá je výborná jedlá huba a jej využívanie má dlhú históriu. V starej Číne, počas dynastie Song, ju ľudia často dávali ako darček svojim priateľom alebo rodine. O tom, že ju považovali za veľmi cennú látku, svedčí aj fakt, že v obchode fungovala ako výmenné platidlo. Aj keď je hliva ustricovitá veľmi uznávaná a štatisticky najpredávanejšia huba vo svete, verejnosť o nej ešte veľa nevie. Boli to práve slovenskí vedci, ktorí poukázali na jej liečivé vlastnosti.

Ich výskum ukázal, že hliva ustricovitá pôsobí proti nádorovým ochoreniam. Konzumácia hlivy ustricovitej pôsobí pozitívne na náš imunitný systém a zvyšuje jeho aktivitu. Výskumy poukázali aj na priaznivé účinky hlivy ustricovitej pri liečbe ekzémov, kožných alergií, hemeroidov, kŕčových žíl a nádorových ochorení. Hliva tiež pozitívne vplýva na náš krvný tlak, ochorenia srdca, cievnej sústavy a na znižovanie hladiny cholesterolu. Môžeme ju taktiež využiť aj ako prírodné antibiotikum. 


Hlivu ustricovitú odporúčame pri:

  • štartovaní samoozdravných procesov,
  • stavoch slabosti a vyčerpanosti,
  • podporení regenerácie organizmu,
  • bezlepkovej diéte, obezite a cukrovke,
  • dopĺňaní širokého spektra prírodných látok.


 

 

Naše výrobky z Hlivy ustricovitej sú vyrobené z dozretých mladých plodníc húb s najvyššou koncentráciou aktívnych látok. Plodnice sú usušené a lisované do formy tabliet, bez pridania konzervačných látok, vďaka čomu môžeme garantovať nezávadnosť nášho produktu. Výrobný proces prebieha na Slovensku. Naše huby sú pestované v ekologickom poľnohospodárstve mimo EÚ, o čom svedčia medzinárodné a Slovenské certifikáty BIO kvality. Viac o Hlive ustricovitej z pohľadu tradičnej čínskej medicíny nájdete v našom blogu.


Viac informácií o priaznivých účinkoch húb sa dozviete v našom e-booku „Liečivé huby pre zdravie“ - teraz úplne zadarmo.

Upozornenie: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám ani výživovým doplnkom priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia ako tie, ktoré sú povolené. Všetky informácie o účinkoch liečivých húb, uvedené na našej stránke sú prevzaté z voľne prístupných domácich a zahraničných zdrojov a nie sú skutočným dôkazom o ich pôsobení. Pokiaľ má spotrebiteľ záujem dozvedieť sa o liečivých hubách viac, pre tento účel slúži mnoho vedeckých a iných odborných výskumov,  dostupných v odbornej literatúre a na stránkach Slovnskej mykologickej spoločnosti.


 

Získaj ebook "Liečivé huby pre zdravie" úplne zadarmo stiahni si ebook