Ako predísť chrípkovej epidémii

Team Adbee

Prišiel čas chrípkovej epidémie oznamujú správy. Opakovane tu je chrípka rok čo rok. Ideme na nejaké verejné prístupné miesto (hypermarket, lekáreň, kino...) a stačí, že tam niekto kýchne a už sa začína šíriť vírus, alebo infekcia. Ďalej to posúvame ako štafetový kolík spolupracovníkom na pracovisku, známym a rodine. Príde na nás slabosť, únava, malátnosť, nechutenstvo a zaľahneme do postele s teplomerom s so „zázračnými medikamentmi“, ktoré v reklamách  sľubujú skoré uzdravenie. Môžu pomôcť na následky chrípkového vírusu, ale čo to spraví v našom organizme ďalej z dlhodobého hľadiska? Prečo nepredvídať a neriešiť skôr píčiny nášho možného vzniknutého ochorenia. Riešenie následkov ochorenia je neskoro a nerobí nám dobre, je to pre organizmus šok. Organizmus všetkými chemikáliami čo do seba nacpeme trpí a spočíta nám to v skorej budúcnosti. Nech sa potom nečudujeme veľkému výskytu alergií, srdcovo-cievnych ochorení, alebo nádorových ochorení.

Z dlhodobého hľadiska by nám v tom mohol pomôcť imunitný systém, ale ten je počas nášho zlého životného štýlu, zlej životosprávy a duchovnej disharmónie vystavený veľkému tlaku. Dnešné potraviny nie sú tak kvalitné ako bývali, lebo výrobcovia sú tlačený s cenou nadol na úkor kvality. Keď nepríjmeme potrebné živiny z potravín, tak z čoho získame potrebný komplex živín? Na trhu je množstvo preparátov a výživových doplnkov sľubujúce „zázraky“. Väčšina z nich je podvod, lebo predávajú malé až nepatrné množstvo účinných látok, aké by telo malo prijať. Dôležité je zistiť obsah účinnej látky, ktorú kupujete, aby ste si nekupovali placebo. To si radšej kúpte cukríky. Niet sa čo čudovať, lebo než príde výrobok do predaja, tak sa na tom musí „nabaliť“ distribučná spoločnosť, obchodný reprezentanti čo informáciami, províziami, darčekmi „masírujú“ a motivujú lekárnikov, aby predávali ich produkty. Nakoniec si ešte prihadzujú svoju maržu lekárne. Etika a morálka okolo tohto systému ani neutekala. Je smutné konštatovanie, že tento proces by bez pacientov nefungoval, takže sú radi a profitujú z toho, že sú ľudia chorý. Je to zvrátené a je mi z toho na grc. Vo východných medicínach je ten doktor dobrý, ktorí sa tak stará o svojich pacientov, aby čo najmenej k nemu museli chodiť.

Na prechodné jesenné dni a zvlášť na podporu imunity som našiel ako najlepšie riešenie liečivé huby. V starej orientálnej medicíne (Čína, Japonsko, Kórea...) majú 2000-4000 ročnú tradíciu preverené miliónmi ľudí už po celom svete. Vedecké inštitúcie a autority po celom svete skúmajú ich účinky s využitím na podporu imunitného systému, pri nádorových ochoreniach, znižovaní cholesterolu a iné. U nás sa dajú zohnať už aj v BIO kvalite napr. na www.liecivehuby.sk.

V tradičnej čínskej medicíne boli odnepamäti huby používané nielen ako potravina, ale i k detoxikačným účelom. Vtedajší liečitelia verili, že huby pomáhajú v prevencii chorôb, doplňujú energiu QI, čistia pečienku a ľadviny. Z lekárskeho hľadiska je v Číne hubám pripisovaný vplyv na dlhovekosť a dobrú pohodu celého organizmu. Schopnosť liečivých húb ovplyvňovať imunitný systém sa prejavuje vo zvýšenej obranyschopnosti organizmu najmä pri vírusových, bakteriálnych, plesňových a parazitárnych ochoreniach a pri prevencii a liečbe rakoviny. Priaznivo pôsobia na znižovanie cholesterolu, alergie, astmu, dodávajú energiu a ukľudňujú ducha, čo je v dnešnom vystresovanom svete dosť podstatné. Najlepšie na tom je, že neškodia a nestresujú organizmus a nemajú vedľajšie účinky. Kebyže ich vyskúša väčšina z nás, tak sa zaručene nerozmôže chrípková epidémia vždy do takých gigantických rozmerov. Smutný fakt je, že rok čo rok sa intenzita chrípkových epidémii zhoršuje, otázne je, komu tento stav profitom vyhovuje.


Získaj ebook "Liečivé huby pre zdravie" úplne zadarmo stiahni si ebook