Reishi – kráľovná adaptogénov

Eduard Varady

Jednou z veľkých záhad prírody je adaptogenická schopnosť určitých rastlín. Adaptogén je metabolický regulátor, ktorý zvyšuje schopnosť organizmu prispôsobiť sa environmentálnym faktorom a zabrániť poškodeniu vplyvom týchto faktorov. Faktory prostredia môžu byť buď fyziologické (vonkajšie), ako je napríklad poranenia alebo starnutie, alebo psychologické (vnútorné), ako sú úzkosť.


Adaptogén má normalizačné účinky - zabraňuje narušeniu homeostázy, ktorú spôsobujú stresory. Okrem toho je neškodný, so širokým spektrom terapeutických efektov a bez žiadnych významných vedľajších účinkov. Koncepcia adaptogénu nezapadá ľahko do západného modelu medicíny. Predstavte si rastlinu, ktorá je schopná poskytnúť vám pozitívny liečivý posun, v pravej miere, v správny čas a správnym smerom. Veda zatiaľ nebola schopná napodobniť tieto terapeutické účinky v žiadnom farmaceutickom preparáte.
 

Červená Reishi je na poli adaptogénov jasne najväčším úspechom prírody, ponúka podporu rovnako pre imunitný aj nervový systém. Bylinkári používajú Reishi k potlačeniu alergií, bronchitídy, vírusových infekcií a vysokého krvného tlaku. Jej adaptogénne účinky sa vzťahujú aj na náladu, chuť do jedla, vitalitu a duševnú bdelosť.
 

Žiaden orgán ale nemá z Reishi väčší úžitok než pečeň. So svojimi viac než 300 biochemickými procesmi a funkciami získava pečeň z pravidelného Reishi najviac. Jej extrakt účinne pomáha proti hepatitíde typu B a prispieva k redukcii zvýšenej hladiny pečeňových enzýmov. Tiež pomáha detoxikačným procesom, ktoré v pečeni prebiehajú.
 
Okrem detoxikácie je kľúčovým aspektom adaptogénnych vlastností Reishi redukcia stresu. V dnešnom uponáhľanom svete sa pred stresom ťažko uteká. Znečistenie vzduchu, príliš veľa práce, doprava,  finančné výdaje a ďalšie faktory úroveň stresu kontinuálne zvyšujú. Reishi obsahuje jedinečnú triedu polypeptidov, ktoré sa chovajú ako prekurzory, neurotransmitery a endorfíny a upravuje účinky týchto chemických látok. Tie sa do tela dostávajú v presne potrebnom množstve, ktoré sa prispôsobuje a adaptuje – preto adaptogén.
 
Vaša odolnosť voči infekciám, vírusom, baktériám, plesniam a iným škodlivým látkam sa výrazne zvýši a vaše energetická výkonnosť, koncentrácia, nálada a všeobecný pocit pohody budú výrazne posilnené. Stačí Reishi vyskúšať a uvidíte sami, je dostupná v našom eshope. Ďalší článok sa bude týkať vplyvu Reishy na spomalenie rakoviny prostaty.


Získaj ebook "Liečivé huby pre zdravie" úplne zadarmo stiahni si ebook