Názor RNDr. Ivony Kautmanovej na liečivé huby

Uznávaná mykologička RNDr.Ivona Kautmanová hovorí o liečivých účinkoch húb. Huby sú súčasťou ľudskej stravy asi od praveku. Aj napriek tomu sa ich významu vo výžive až donedávna nevenovala veľká pozornosť. Ešte pre niekoľkými desaťročiami sa radili do kategórie „korenín a pochutín“ bez významnejšej výživnej hodnoty.

Stúpajúci záujem verejnosti o zdravšie spôsoby stravovania však dostal huby do centra pozornosti. Obsahujú totiž pomerne vysoké množstvo vlákniny a veľmi málo tukov. Sú teda ideálnym doplnkom rôznych redukčných diét a makrobiotických pokrmov. Vďaka tomu v poslednom čase získavajú čoraz väčšiu pozornosť a popularitu aj tie druhy húb, ktoré sa síce bežne nekonzumujú, ale možno ich využiť pri liečbe rôznych ochorení. V mnohých prípadoch výskum potvrdil tradičné využívanie liečivých húb a často ponúkol aj nové možnosti ich využitia.

Laboratórne aj klinické experimenty potvrdili, že huby obsahujú množstvo látok, ktoré okrem iného podporujú imunitu a inhibujú rast nádorov. Intenzívne sa skúmajú najmä polysacharidy, veľké, zložité a rozvetvené molekuly zložené z menších molekúl sacharidov. Znova a znova sa potvrdzuje protirakovinový a imunostimulačný účinok týchto látok získavaných nielen z húb, ale aj z lišajníkov a kvasiniek (ktoré sú napokon tiež huby), ako aj z baktérií.

Okrem polysacharidov huby obsahujú aj menšie molekuly látok, ako sú terpény, steroidy, aminokyseliny, vitamíny a iné. Mnohé z nich pôsobia protivírusovo, antibioticky, znižujú krvný tlak, či hladinu cholesterolu, krvných lipidov a cukrov. Východná medicína uznávala liečivé účinky mnohých druhov húb už pred tisícročiami a aj dnes sú dôležitou súčasťou jej farmakológie.

Moderní liečitelia a bylinkári využívajú huby predovšetkým ako adaptogény a imunostimulanty, ktoré nepriamo povzbudzujú imunitný systém a zvyšujú odolnosť organizmu voči rôznym nešpecifickým stresom, ako je napríklad znečistenie, hluk, prepracovanosť či emocionálne vypätie, a zároveň zvyšujú aktivitu makrofágov, krvných buniek, ktoré „požierajú“ a ničia patogény ako sú baktérie, vírusy a iné. Látky obsiahnuté v hubách tiež celkovo aktivujú organizmus tým, že podporujú činnosť nadobličiek a umožňujú bunkám lepšie využívať dostupný kyslík, pričom ich zároveň chránia pred poškodením voľnými radikálmi. Ako užívať liečivé huby? Moderný farmaceutický výskum síce smeruje k získavaniu čistých aktívnych látok z húb, zároveň však potvrdzuje, že konzumácia celých plodníc je vysoko účinná.

Pre domácu liečbu teda možno huby užívať vo forme prášku zo sušených húb. Bylinkári odporúčajú užívať preparáty z húb po dobu troch až deviatich mesiacov denne v množstve 1-2 kávových lyžičiek prášku, prípadne pre pohodlnejšie užívanie vo forme tabliet.


Získaj ebook "Liečivé huby pre zdravie" úplne zadarmo stiahni si ebook